Проведено годину розумних і небайдужих «Україна пам’ятає»

18 трав. 2017

17 травня в ЗОШ № 1 з метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, в 11 класах було проведено годину розумних і небайдужих «Україна пам’ятає». Метою виховного заходу стало привернення уваги учнів до трагічних подій в історії  України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь – яких проявів насильства проти людства.

У закладі проведено виховні та просвітницькі заходи, зокрема, бесіди, диспути, дискусії «Борці за незалежність» 5 класи, «Вони боролись за нашу свободу» 6 класи, «Трагічні сторінки історії України» 7 класи, «Жертви сталінських репресій» 8 класи, «Свіча пам’яті», виховнігодини,  години спілкування «Вони помирали за Україну!» 9 класи, «Герої не вмирають!» 10-11 класи. В У У шкільній бібліотеці організовано тематичну виставку літератури «З Україною в серці».

проведено історико-літературну годину пам’яті «Повернення із забуття» (9клас), де розглянули такі питання:

1.     Україна в умовах сталінської політики.

2.     Перші сфабриковані справи проти української інтелігенції.

3.     Українські письменники в умовах репресії.

4.     Перегляд відеофільму «Становище дітей репресованих громадян».

В учнівських колективах 8-х класів було проведено годину спілкування «Змарноване дитинство»,  де школярі познайомилися з причинами голоду 1933 року його масштабами та наслідками. Було організовано конкурс на кращий малюнок на тему «Голодомор очима сьогодення» та учні читали вірші присвячені цим трагічним подіям.

В 6-х класах проведено історичний калейдоскоп «Від буремних подій 1917 року до сьогодення»,  де учні мали змогу ознайомитися  із основними етапами державотворення, правовими пам’ятками цієї доби. Також переглянули відеоролик « Відлуння української революції».

Серед учнів 7-х класів проведено заочну подорож « Від княжої доби та української революції» до України Європейської,  учні розглядали процес формування української держави, героїчну боротьбу козаків за державну цілісність, Україну у буремні роки 1917-1919 часу національно-демократичної революції та інтеграцію України до Європейського співтовариства.

У 8-х класах  проведено полілог «Україна і Європа», школярі  готували повідомлення «Українська революція і взаємозв’язок подій» 1917-1918 із сьогоденням, «Утворення УНР- пролог проголошення незалежності України в 1991 році», «Революція гідності і її вплив на сучасність», «Євроінтеграція і Україна».

В 6-х класах відбулася виховна година «Чорне крило 33-го»,  присвячена пам’яті жертв голодомору. Учні читали вірші про голод, аналізували спогади очевидців про голодомор, а на  завершення переглянули відеоролик «Трагедія 33"