Проведено загальношкільні батьківські збори "Що таке булінг? Як з ним боротися"

22 жовт. 2019
У закладі відбулися загальношкільні батьківські збори у рамках проєкту Всеукраїнского DOKU ТИЖНЯ проти булінгу

21 жовтня в закладі проведено  загальношкільні батьківські збори для батьків здобувачів освіти 5-11 класів в рамкам проведення DOCU/ТИЖНЯ проти булінгу на тему «Що таке булінг? Як з ним боротися?». Практичний психолог Юдковська Вікторія Василівна розповіла батькам про правові аспекти визначення булінгу та відповідальність осіб за приховування та вчинення булінгу,  дала поради батькам,  як діяти,  якщо  дитина піддається булінгу, якщо  дитина зчиняє булінг і якщо  дитина є пасивним свідком проявів булінгу. Вона  звернула увагу присутніх на те, що діти булять, бо шукають спосіб висловлення агресивних почуттів, а також через власні страхи ізоляції. У такий спосіб намагаються позбутися відчуття безпорадності. Вона наголосила на тому, що в ситуацію обов'язково мають втрутитися авторитетні дорослі. Саме вони повинні дати зрозуміти дітям, що так поводитися не можна за жодних обставин. Жертвам булінгу це поверне відчуття опори й того, що іншим людям вони не байдужі. Наголосила на тому, що найчисельнішою групою, на яку впливає булінг, є саме свідки. Діти зазвичай не вдаються до показового цькування без «глядачів». Зрештою, у глибшому сенсі жертвами булінгу є всі діти: і ті, кого кривдять, і ті, хто це робить, і ті, хто пасивно чи активно за цим спостерігає. В школярів формується звичка бути свідком булінгу й не реагувати або ж ще й заохочувати кривдників. І це позначається на психології уже дорослих людей. Дорослі не можуть ізолювати дітей від небезпечних  ситуацій і переживань, але вони можуть допомогти вирішувати різні проблеми мирним шляхом. Психолог порадила створювати доброзичливу та відверту атмосферу в сім’ї, усвідомлювати відповідальність за виховання дітей щодо жорстокого ставлення до оточуючого світу, формувати навички відповідальної та безпечної поведінки, залучати дітей до спільної емоційно значущої діяльності.

Фотоальбом можна переглянути тут