Інформація

26 груд. 2018

Інформація

На виконання наказу відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської міської ради у закладі видано наказ №357 від 19.12. 2018 року «Про виконання Плану заходів щодо відзначення 150 років з дня заснування культурно-освітньої громадської організації «Просвіта». У грудні в закладі організовано проведення тематичних заходів інформаційного, освітнього та виховного характеру (виховні уроки, лекції, бесіди, зустрічі за круглим столом, правові конкурси, ігри, змагання тощо).  На виховних заходах учителі звертали увагу учнів на те, що вона виникла як виняткова форма національної самоорганізації українців. Її історія тісно пов’язана з життям і діяльністю відомих діячів української культури: Іваном Франком, Михайлом Драгомановим, Миколою Лисенком, Кирилом Стеценком, Лесею Українкою, Борисом Грінченком, Михайлом Грушевським, Сергієм Єфремовим, Степаном Бандерою і сотнями інших просвітян. Розвиток українського національного руху від другої половини XIХ ст. до початку XX ст., Українську революцію 1917 року, 100-ліття якої ми нині відзначаємо, національне державотворення 1917—1920 рр., здобуття і утвердження Української Незалежності 1991 р., участь у Революції Гідності 2013—2014 рр. неможливо уявити без велетенської, невтомної і самовідданої праці й героїзму просвітян багатьох поколінь. Піднесення культурно-освітнього, економічного рівня народу, титанічна робота з національної консолідації суспільства, відродження і збереження національної пам’яті, історії, традицій, оборона рідної української мови, підготовка культурницьких і державних кадрів, захист територіальної цілісності й державної незалежності України у нинішній російсько-українській війні, участь у волонтерському русі, інформаційно-просвітницька робота на фронті і прифронтовій зоні — це те, чим жила і нині живе «Просвіта». У шкільній медіатеці організовано тематичну виставку літератури, періодичних видань з питань діяльності культурно-освітньої громадської організації «Просвіта».