У закладі відбувся відкритий урок з біології

14 груд. 2018
Вчитель Таран С.Є. провела відкритий урок з біології з теми "Фотосинтез. Хемосинтез"

Вже не існує тієї школи, де діти, сидячи рівно і склавши руки, чемно слухають суворого вчителя. Сучасні школярі хочуть комунікації, розмови з педагогом, якого воліють сприймати радше як порадника, а не як строгого критика. У контексті вищезазначеного революційним винаходом є інтерактивна дошка SMART Board та програмне забезпечення SMART Notebook. Використовуючи такі дошку та програму,  на уроках сполучаються перевірені методи й прийоми роботи зі звичайною дошкою з набором інтерактивних і мультимедійних можливостей, що робить такі уроки дуже динамічними і яскравими,  а  SMART-презентації полегшують показ фотографій, малюнків, графіків,  гербарних матеріалів, використовуючи анімацію й вставки відеофрагментів, можна продемонструвати процес у динаміці. 14 грудня 2018 року в нашій школі пройшов відкритий урок з біології у 9Б класі на тему «Фотосинтез. Хемосинтез», під час якого вчителем Таран С.Є. якраз і було використано даний мультимедійний комплекс. Метою даного уроку було сформувати знання про:  фотосинтез як сукупність пластичного та енергетичного етапів обміну речовин у рослин,  механізм використання енергії світла у хлоропластах, значення фотосинтезу для живих організмів на Землі, шляхи підвищення його ефективності, роль рослин у формуванні біосфери. На уроці у дітей вчитель продовжив розвивати логічне мислення,  виховував почуття бережливого  ставлення до рослин і навколишнього середовища.

На початку уроку  дев’ятикласники актуалізували отримані знання за допомогою вправ «Заповніть пропуски» та «Вкажіть послідовність», а проблемне питання, яким стали слова К.Тімірязєва  «Чому хлорофіл – Прометей, що вкрав вогонь у богів і подарував його людям?» пройшло червоною ниткою через весь урок. Під час розповіді вчителя про дослідження процесу фотосинтезу учні самі визначали, яке відкриття зробив той чи інший вчений, робили висновки про зв'язок фотосинтезу і дихання, визначали фізичні і хімічні процеси, що відбуваються під час синтезу глюкози, знайомились з новими термінами. Школярі готували повідомлення про рослини без фотосинтезу та тварин, здатних до цього процесу, вчились порівнювати світлову і темнову фази фотосинтезу, розрізняти фотосинтез і дихання. Для перевірки засвоєння знань учнями були використані вправи  програмного забезпечення SMART: «Мозаїка», «Відсортуй за категоріями», «Сполучи визначення», «Цікава книга» (робота з термінами). Для закріплення вивченого матеріалу вчителем було використано вправи в сервісі Learningapps (інтерактивна вправа) та Рowtoon (відеоролик), створені власноруч.

Інтерактивні моделі відкривають перед учнями величезні пізнавальні можливості, найчастіше перетворюючи дітей з пасивних спостерігачів в активних учасників віртуальних експериментів

У зв’язку із сучасним підходом до підготовки учня як майбутнього фахівця на ринку праці, вимоги до сучасного уроку також є достатньо високими. Особливо це стосується його інформаційної складової та форми надання учбового матеріалу. Значною мірою підвищенню цієї якості сприяє використання сучасних інформаційних технологій, а точніше – комп’ютерно-мультимедійних комплексів, таких, наприклад, як SMART Board.

Фотоальбом можна перглянути тут