У закладі відбулися відкриті уроки

18 груд. 2018
Вчителі Стасик Л.І., Коротнюк В.А., Григорова Н.М. провели відкриті уроки

18 грудня у комунальному закладі  «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» Гуляйпільської міської ради вчителі української мови та літератури Коротнюк В.А., Стасик Л.І., Григорова Н.М. провели відкриті уроки з предметів для методичного  об’єднання  педагогів громади.

Література рідного краю дає чітке уявлення про людей, хто на прудких гуляйпільських вітрах плекав свій талант, творив українську художню літературу. Гуляйпільські літературні джерела не міліють, підтвердженням цього є творчість наших земляків Григорія Лютого та Любові Геньби.

Учні 11 класу під керівництвом учителя Григорової Н.М.  проводили дослідження на уроці літератури рідного краю  на тему «Любов Геньба. Голосом віків землі своїй молюся», декламували вірші, акцентували увагу на патріотичних мотивах, наголошуючи, що ми – українці, нащадки того народу, який має глибоке коріння, що живить нас і сьогодні, розмірковували над важливою  для юного покоління проблемою  любові та патріотизму, бо збірка поезій  Л. Геньби «На гостинах у долі» переповнена любов’ю і тривогою, надією і сподіванням, страхом і гордістю за свого сина. І  цей настрій і мотиви поезій змогли  зрозуміти  одинадцятикласники. Урок сприяв вихованню в учнів любові до рідного краю, пошани до історичного минулого нашої країни, Гуляйпільщини, розвивав творчі здібності, логічне мислення, формував естетичні смаки.

Урок української літератури у 5 – А класі на тему  «Літературна казка Г. Лютого «Світлана» мав на меті  ознайомлення учнів із творчістю видатного гуляйпільського письменника Г. І. Лютого, опрацювання ідейно – художнього змісту казки, з’ясування  її теми та ідеї.  Учні проаналізували персонажів та визначили повчальний зміст твору. На уроці вчитель Коротнюк В.А. використала різні методи та прийоми: «Хто тут був і що забув», складання інформаційного грона, роботу в групах, учні підбирали прикметники до образів казки, створювали асоціативну сітку. У вправі «Кошик мудрості» учні працювали з прислів’ями та визначали, до яких героїв казки можна віднести запропоновані прислів’я. Урок сприяв розвитку критичного мислення, виховував у дітей    співчуття до ближнього, бажання допомагати іншим, викликав інтерес до літератури рідного краю.

Вчитель Стасик Л.І. провела відкритий урок з української мови на тему «Написання та відмінювання чоловічих і жіночих імен по батькові». Метою проведеного уроку було повторити й поглибити знання учнів про іменник як частину мови, з’ясувати особливості написання й відмінювання чоловічих і жіночих імен по батькові; розвивати творчі вміння утворювати й доцільно використовувати чоловічі й жіночі імена по батькові у власних висловлюваннях; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати повагу до відомих постатей українського народу; виробляти навички культури мовлення. На початку  уроку та  на етапі мотивації учнівської діяльності, була створена певна емоційна атмосфера уроку та психологічний настрій учнів, що  сприяло сприйняттю та засвоєнню набутих знань учнів протягом уроку. Вивчення нового матеріалу розпочалося із сприйняття та первинного усвідомлення його учнями. Вчитель  пояснювала новий матеріал за допомогою таблиць, мультимедійної презентації. Для закріплення вивченого матеріалу обрала такі методи як інтерактивні вправи, дослідження-моделювання, відеодиктант. Використані методи сприяли кращому засвоєнню нової інформації учнями. Проведення цих вправ було у формі гри, що зосереджувало увагу учнів на ході уроку та сприяло їх зацікавленості. Проведені уроки були високо оцінені учителями методичного об’єднання.

Фотоальбом можна переглянути тут