Місячник безпеки життєдіяльності

12 груд. 2018
Заходи, проведені в рамках Місячника безпеки життєдіяльності

З метою запобігання виникнення надзвичайних подій, учасниками яких є діти та підлітки, а також закріплення знань, умінь і навичок, отриманих під час вивчення шкільного курсу основ здоров’я та відпрацювання дій дітей у випадках виникнення надзвичайних ситуацій, у тому числі пожеж у період з 01.11.2018 по 01.12.2018 року в закладі проведено Місячник безпеки життєдіяльності. Під час  проведення Місячника безпеки життєдіяльності серед учасників освітнього процесу  було організовано та проведено цикл профілактичних заходів із протипожежної безпеки, запобігання дитячому травматизму в побуті, дорожньо-транспортним пригодам, захворювань на СНІД, попередження тютюнопаління, наркоманії, захворювань, що передаються статевим шляхом. Проводилися  виховні години, виставки творчих робіт, квести з питань цивільного захисту, безпеки життєдіяльності для школярів. Учасниками освітнього процесу були відпрацьовані нормативи з цивільного захисту та медико-санітарної підготовки. Проведена роз’яснювальна робота з школярами про правилах поведінки біля водоймищ, річок, в лісі та інших місцях відпочинку, поводження з незнайомими та небезпечними предметами, речовинами, рідинами, комахами, рослинами та проведені цільові інструктажі з безпеки життєдіяльності. На уроках основ здоров’я школярі   вивчали питання правил безпеки дорожнього руху, використовуючи інтерактивні методи: обговорення у класі актуальних проблем, «мозкова атака», рольова гра, робота та виконання вправ у малих групах, дебати, дискусії, проведення тренінгів, розгляд та аналіз конкретних життєвих ситуацій. Протягом місячника класними керівниками проводилась робота з поновлення інформації в класних куточках з Правил дорожнього руху та безпеки дитини. Впродовж навчального  року вчителями – предметниками та класними керівниками проводяться профілактичні «хвилинки», де вчителі  нагадують  про безпеку дорожнього руху, метою яких є  зосередження увагу дітей на питанні безпечної поведінки на вулиці, на пішохідних переходах. Систематично в закладі проводиться цілеспрямована роз'яснювальна робота та навчання учасників освітнього процесу правилам безпеки. Класні керівники 1-х класів Горпинич Т.І., Кукурудзяк Т.П., Михайленко Ю.М. провели сюжетно-рольові ігри  «Щоб у радості зростати, лиха слід не допускати», практичні заняття «Правила поведінки на дорозі» для 2-х класів провели Смола Л.І., Шокотко В.П., Ольхова Л.І., подорож до  міста «Небезпек» організували класні керівники 3-х класів , Шеремет Т.М., Явтухова  Н.М., Пліс Т.В.,  для школярів 4-х класів члени гуртка «Юні інспектори руху» організували  виступ агітбригади «Руху правила єдині – поважати всі повинні» та провели турнір знавців правил дорожнього руху для п’ятикласників, запросили шестикласників взяти участь у ерудит шоу «Школа дорожньої науки». Зустріч  із провідним інспектором Гуляйпільського районного сектору ГУДСНС України в Запорізькій області лейтенантом служби цивільного захисту Гавриленком Денисом Миколайовичем провела класний керівник 5-Б класу Гура Л.І. Відео урок «Пам’ятати дітям варто: із вогнем погані жарти» для семикласників провели класні керівники Веремійченко А.М., Крутінь Н.Г., восьмикласники взяли участь у актуальному діалозі «Відверто про безпеку життя» під керівництвом класних керівників Григорової Н.М., Науменко Л.О. Для учнів 9-11 класів учитель курсу «Захист Вітчизни» Авраменко Д.В. провела практичні заняття з надання першої допомоги потерпілим у дорожньо-транспортних пригодах та під час надзвичайних ситуацій. У рамках проведення Місячника безпеки життєдіяльності школярі взяли участь у конкурсі дитячих малюнків та плакатів на тему «МНС очима дітей», «Обери життя», переможцями шкільного конкурсу малюнків  визнано роботи Гусарєва Кирила (9-Б клас), вчитель Фомінова А.М., Тоцької Валерії, Пузанова Владислава, Горпинича Костянтина, Самойлової Валерії, Мазурка Дениса Гаценко Аліни, Дроздової Анастасії, учнів 6-Б класу, вчитель Стасик Л.І. У конкурсі на кращий літературний твір «Що я знаю про рятувальників?»: у  номінації «Робота, навчання та побут професійних пожежних-рятувальників»  кращими визнано роботи: учнів 8-А класу Педаш Софії, Лющанської Євгенії та учнів 6-Б класу Василенко Карини, Тарасенка Нікіти, вчитель Стасик Л.І. Переможцями шкільного творчого  конкурсу  «Сам собі рятівник»: у номінації навчальний макет для уроку з основ здоров’я на тему  «Здоровий спосіб життя» визначено: мультимедійний посібник «Здоровий спосіб життя», вчителя Кашлєвої Л.В.,  дидактичну гру «Я – пожежник», учителя Горпинич Т.І., мультимедійні презентації«Безпечна поведінка – здорове життя» Шокотко В.П., «Панночка Безпека»Шеремет Т.М. Учитель   «Основ здоров’я» Кашлєва Л.В. створила блог  з метою обміну досвідом та поповнення єдиного інформаційного освітнього простору навчальним контентом. Керівник гуртка «Юні інспектори руху»  Фомінова А.М. виготовила ролик соціальної реклами та розмістила його на шкільному сайті. Проведені заходи допомогли сформувати в школярів пріоритет здорового способу життя; познайомили учнів з основними принципами та закономірностями життєдіяльності людини в природному й соціальному середовищі, спрямованими на збереження життя й зміцнення здоров’я; сприяли засвоєнню учнями   методів самозахисту в умовах існування загрози для життя.

Посилання на матеріали, розміщені на сайті школи  в розділі «Виховна робота» http://gpzosh1.klasna.com/uk/site/educational-work.html