Адаптація учнів перших класів до шкільного життя

11 жовт. 2018
Практичний психолог Юдковська В.В. провела перевірку психологічної готовності першокласників до школи

Успішна адаптація до шкільного життя залежить від рівня готовності дитини до навчання в першому класі, сформованості основних передумов навчальної діяльності. На думку Р. В. Овчарової, дитина, що вступає до школи, повинна бути зрілою у фізичному і соціальному відношеннях, вона повинна досягнути певного рівня розумового і емоційно-вольового розвитку.

Дуже важливим є позитивне ставлення до навчання, здатність до саморегуляції поведінки і прояви вольових зусиль для виконання поставлених завдань. Одночасно із психофізичною адаптацією відбувається і психологічна адаптація першокласника до школи. Дослідження показали, що тільки у 56 % дітей позитивна форма такої адаптації. Серед інших 30% діти з нестійкою адаптацією, для яких характерна підвищена стомлюваність , захворюваність, порушення сну, схильність до страхів, 14%  - діти з порушенням форм соціально-психологічної адаптації, яка виражається в низькому рівні засвоєння навчальної програми, проблемах поведінки, труднощах у встановленні контатків з учителями і ровесниками.

Для перевірки психологічної готовності учнів перших класів, практичним психологом було проведено проективну методику «Лісова школа» та широко відомий тест шкільної зрілості Керна-Йїрасека, який дає уявлення про ступінь дозрівання мозкових структур через розвиток сенсомоторної координації дитини.

З метою профілактики шкільної дезадаптації та повноцінної соціалізації дитини, були проведені групові та індивідуальні консультації для батьків, консультації психолога для вчителів та серія занять психологічного тренінгу «Адаптація дітей до навчання у школі» для усвідомлення дітьми повсякденних правил поведінки, формування в учнів Я-концепції, поняття «Ми -одне ціле-наш клас» та розвитку навичок спілкування.

Фотоальбом можна переглянути тут