Заходи до Дня Європи

18 трав. 2018
Заходи до Дня Європи

З  метою сприяння формуванню в учнів уявлення про міжнародні акти, що розкривають загальну стратегію України по відношенню до Євросоюзу, власної обґрунтованої позиції щодо вступу в ЄС, підвищення мотивації до вивчення мов європейських країн, виховання почуття відповідальності, гідності, патріотизму та любові до власної історії, традицій, звичаїв народу в навчальному закладі проведено заходи до Дня Європи.  До цього дня в школі активно готувалися учні всіх класів: кожен вивчав історію та культуру однієї з країн Європи, їх символіку, писали про них реферати, збирали літературу, у шкільній бібліотеці  організовано тематичну книжкову виставку   з питань діяльності Європейського союзу та відзначення Дня Європи, проведено  флеш моб «Україна  - європейська держава», діти разом з батьками готували  національні страви, на учнівській конференції «Інтеграція в європейський освітній простір»,  учні 10 класу з учителем Лукаш Н.В. обговорювали питання співпраці України  з членами Європейського Союзу, впродовж конференції презентували усім присутнім пісні, вірші та інформаційний матеріал щодо євроінтеграції України та перспектив її розвитку у товаристві прогресивних європейських держав, також учні ділилися своїми позитивними очікуваннями від співпраці з Євросоюзом для кожного з них. Всі зібрані матеріали здобувачі освіти продемонстрували на загальношкільній лінійці та ярмарці, які були проведені 18 травня. Урочиста лінійка розпочалася під звуки Гімну Євросоюзу,  ведучі Домашенко Катерина та Мамонтов Олександр  зазначили, що Україна сьогодні чітко тримає стратегічний курс на європейську інтеграцію, що без перебільшення, важливими чинниками успішного розвитку України є консолідація нашого суспільства навколо ідеї зміцнення державності, збереження суверенітету та територіальної цілісності України, всебічна інтеграція України в сучасний європейський простір. Відзначення Дня Європи в Україні − це важливий крок у зміцненні самоідентифікації її як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. Це свято є яскравим прикладом того, як успішна співпраця між державами може ґрунтуватися на принципах миру, єдності, сповідування спільних цінностей та інтересів. Перед присутніми виступила вчитель історії Шингур Ірина Олександрівна, яка розповіла про те, що європейський вимір України започаткував ще князь Володимир Великий з 988 року, прийнявши християнство, Україна налагоджувала зв’язки з європейським світом. Його наступника Ярослава Мудрого називали «тестем Європи», бо його донька Анна Ярославівна стала королевою Франції. На завершення Ірина Олександрівна побажала всім присутнім єдності та відданості європейським цінностям, дружнього та теплого спілкування і нових перспектив розвитку України, як європейської держави. Для українців День Європи – це день проголошення підтримки спільних з європейськими країнами векторів розвитку, знайомства з історією, економікою і культурою різних країн Європи. Всі заходи залишили гарні враження, діти із зацікавленістю та захопленням проявляли свої творчі та інтелектуальні здібності! Пам’ятаймо, що Європа  починається не за кордоном, а в серці кожного з нас. Миру, добробуту та незламної віри в майбутнє України!