Тиждень безпечного Інтернету

12 лют. 2018
У школі було проведено тиждень безпечного Інтернету

Кожного року аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється і її переважну частину становить молоде покоління — діти та підлітки, які повністю не усвідомлюють загрозу, що може чекати на них у віртуальному просторі. Проблема безпеки дітей в Інтернеті вже не здається Україні такою далекою. Ніхто не може заперечити, що на сьогоднішній день вона постала особливо гостро.

У нашій школі з 12 лютого по 16 лютого було проведено тиждень безпечного Інтернету.

Протягом цього тижня було проведено ряд заходів учителями та учнями, спрямованих на безпечну роботу в Інтернеті.

Учні 7-11 класів разом з вчителями інформатики Терновою С.В. та  Мироновою Л.О. розробляли друковану продукцію до тижня безпечного Інтернету. Були виготовлені інформаційні бюлетені про правила поведінки в мережі Інтернет та буклети про «Неприємності в мережі та як їх уникнути», в яких містилася інформація про потреби дітей в Інтернеті відповідно до вікових груп, інтернет-ризики, неприємності в мережі та поради (основні правила), як їх уникнути.

З учнями 2-4 класів було проведено інформаційну хвилинку «Неприємності в мережі, та як їх уникнути».

Тренінг з учнями 9-х класів з теми «Безпечний Інтернет» провели вчителі інформатики Миронова Л.О., Тернова С.В.

Учні 8-х класів приєдналися до онлайн-уроку в системі Cisco Webex, де прослухали лекцію «Персональна безпека в Інтернеті на приклада» представника Департаменту кіберполіції Національної поліції України та  лекцію «Захисні прийоми для безпечного використання Інтернету» директора дивізіону архітектурних рішень, керівника напрямку ІТ-безпеки.

Потім школярі для закріплення почутого пройшли онлайн тестування на сайті https://onlinetestpad.com.

Учениця 7-А класу Педаш Софія  разом з вчителем інформатики взяли участь у обласному фестивалі-сторітеллінгу «Безпечний та відповідальний Інтернет».

Були зроблені висновки, що Інтернет – це чудове місце для спілкування, навчання та відпочинку. Але слід пам’ятати, що як і наш сучасний світ, всесвітня павутина також може бути дуже шкідлива. І тому було розроблено декілька рекомендацій, за допомогою яких Інтернет може стати менш загрозливим для дітей. Протягом тижня учням 5-6 класів учителями інформатики Тернова С.В. та Миронова Л.О. були представлені презентації «Безпека дітей в Інтернеті» та відеоролики «Зроби Інтернет безпечним», «Віруси», «Знайомства в Інтернеті», після чого діти активно обговорювали побачене.