Заходи до Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями

4 груд. 2017
До Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями у закладі відбулися заходи

До  Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями у закладі відбулися заходи, спрямовані на виховання толерантного ставлення до людей з обмеженими можливостями, на руйнування психологічних, фізичних, соціальних бар’єрів, які виключають або обмежують їх участь у повноцінній життєтворчій діяльності. У класних колективах проведені  уроки доброти «Дивіться на нас, як на рівних » (1-4 класи), бесіди «Всі люди рівні, не шукай різниці» (5-6 класи), перегляд відеоматеріалів «Твори добро, бо ти людина…» (7-8 класи). Для учнів 9-11 класів організовані тренінгові заняття на тему: «Перемогу може досягти кожен», «Доброта та милосердя в твоєму житті».

Шкільна динамічна група з питань інклюзивного навчання спланувала заходи щодо впровадження дієвого методу відомого педагога ХІХ століття – Марії Монтессорі для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Цей метод включає в себе створення спеціального «Монтессорі  - середовища».  У роботі з дітьми шкільний психолог використовує різноступеневі вправи на розвиток тактильних та сенсорних відчуттів, дрібної моторики рук, м’язової та зорової координації, уваги, пам’яті, логіки. Учні знайомляться з предметами різної форми, кольору та просторовим сприйняттям. Важливими є рольові ігри, вправи на усвідомлення власної значущості та підвищення самооцінки, формування толерантного відношення до оточуючих людей та навколишнього середовища. У ході дослідження та інтерпретації отриманих даних під час спостереження, аналізу та тестування серед старшокласників, учителів та батьків, було виявлено, що робота психолога з дітьми, що мають особливі освітні потреби краще реалізується через метод Марії Монтессорі. Він є практичним та доступним, що максимально покращує процес соціалізації та адаптації школярів і надає реальні можливості реалізації інтегрованої (інклюзивної) освіти.  Діти розвиваються в індивідуальному темпі, відповідно до власних можливостей, потреб, здібностей.

Дана педагогічна технологія позитивно впливає  на здоров'я дітей.