Проведено заходи, по вшануванню пам’яті жертв політичних репресій

30 жовт. 2017
Проведено заходи, по вшануванню пам’яті жертв політичних репресій

Щороку ми в жалобі схиляємо голови перед нашими співвітчизниками, що стали жертвами кривавого тоталітарного режиму. Намагаючись позбавити наш народ його національної свідомості, історичної пам’яті та прагнення до свободи мільйони українців, зокрема і наших земляків, було закатовано у застінках НКВС, розстріляно, відправлено у табори, тюрми, висилки. Їм було винесено смертний вирок лише за те, що були українцями і мали сміливість говорити про це вголос. У зв'язку з 80-ми роковинами Великого терору - масових політичних репресій 1937-1938 років у закладі було проведено заходи, по вшануванню пам’яті   жертв політичних репресій. Просвітницьку роботу проводили члени історико - краєзнавчого  гуртка  під керівництвом учителя історії Лукаш Н.В.,  вони підготували інформацію «Політичні репресії 1937-1938 років» та презентували інформаційні матеріали  для 9-10 класів. Учителем української мови та літератури Кукурудзяк О.О. організовано перегляд та обговорення уривків кінофільму «Десиденти» для учнів 8-х класів, на уроках української мови та літератури вчителі Григорова Н.М., Коротнюк В.А., Стасик Л.І. проводили тематичні хвилини «Жертвам репресій присвячується…», де школярів 5-11 класів знайомили з історичними подіями 1937-1938 років. Учителями історії Шингур І.О. та Лукаш Н.В.  проведено ряд тематичних заході, спрямованих на виховання поваги до нашої історії, утвердження загальнолюдських цінностей, толерантності, розуміння важливості тих жахливих подій. Проведено урок пам’яті у 7 класі на тему: «Пам’ятаємо, щоб не допустити знову», круглий стіл з учнями 9-10 класів на тему «Жертви політичних репресій. Хто вони та в чому їх подвиг?».  було організовано та проведено книжкову виставку «Через терни до України», бібліотечні уроки «Трагедія незнищенної волі», музейні уроки «Терор 1937-38 рр.: причини, масштаби, наслідки». Учні активно брали участь у всіх запланованих заходах, щиро перейнялися і усвідомили трагізм тих подій. Вони обговорювали інформаційні матеріали, чітко і аргументовано висловлювали свої погляди на події 80-річної давнини, одностайно займали позицію засудження  злочину радянської влади. Також багато школярів пригадали розповіді своїх рідних, бабусь та дідусів, які були очевидцями тих страшних часів і поділилися цими спогадами з присутніми. На завершення було прийнято рішення «круглого столу» про категоричне недопущення повторення таких кривавих злочинів у майбутній українській історії, відповідальність за яку лягає вже на їх плечі. Проведені заходи  сприяли вихованню нацiональної свiдомостi учнiв i людської гiдностi, відродженню паросткiв духовностi, формуванню рис громадянина української держави, поваги до історичного минулого Батьківщини, поглибленню знань школярів про iсторичні факти політичних репресій.